MEDIA / PRESS

Artykuł w Honeymoon / rosyjskojęzycznym 

Artykuł o mnie i mojej pasji tworzenia lalek w magazynie Honeymoon.
Magazyn można obejrzeć on-line (artykuł na stronie 134) http://www.fleurdorange.com.ua/upload/journals_list/4541/ 

Wywiad w języku rosyjskim dostępny pod adresem http://honeymoon.com.ru/index.php?p=4489

 

 

Wystawa w Dniepropietrowsku 

UKRAINA /  listopad 2016 – styczeń 2017

Kurator wystawy: Mihail Shainsky

Lady & Teddy 2015.

Lwów. Echa wystawy odbywającej się w dniach 17-28 września 2015 we Lwowskim Domu Sztuki. Reportaż telewizji ukraińskiej przygotowany podczas otwarcia wystawy. Pokazałam „Naszą Klasę”, Józia, Zenka, Emila oraz Celę. Opowiadam o lalkach we fragmencie 1:20 – 1:48.

 

Otwarte Ogrody 2015 – Konstancin-Jeziorna.

Relacja z Festiwalu. Wypowiadam się we fragmencie od 6:43 do końca. Tegoroczna edycja Festiwalu Otwarte Ogrody odbywała się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Dziedzictwo utracone”.

Magazyn SUKCES – nr 6/296, 2015

W czerwcowym numerze magazynu SUKCES ukazał sie artykuł o lalkach artystycznych p.t. „Szorstkie piękno” autorstwa Karoliny Monkiewicz-Swięcickiej. Na Zachodzie rozwija się moda na lalki kolekcjonerskie. O trudnej urodzie, bez pustych uśmiechów i spojrzeń. Nie dla dzieci. Łączy je jedno: coraz częściej są to lalki z Polski.  „Renata Gołaszewska-Adamczyk….bardzo przywiązuje się do swoich dzxieł. Przyznaje, że z każdą sprzedaną lalką musi się pożegnać….”

 http://www.sukcesmagazyn.pl/galeria/831125,6,1201728.html#bigImage

RGAdolls - Renata Gołaszewska-Adamczyk - OOAK dolls

 

 

MOJE MIESZKANIE nr 11 (195) / 2014.

„Pierwszą lalkę, którą uszyłam, sprezentowałam mojej córce. Do dziś Pola jest ukochaną zabawką  Hani. To zajęcie dało mi dużo satysfakcji, ale po jakimś czasie zamarzyło mi się coś więcej. Zaczęłam eksperymentować z runem owczym oraz nadawać lalkowym buziom ekspresję i wyrazistość. Okazało się, że rzeźbić można nie tylko w drewnie. Metodą prób i błędów zaczęły powstawać moje autorskie lalki, pokazujące bogactwo emocji, które znajduję m.in. u własnych dzieci ….”  – więcej w gazecie lub w internetowym wydaniu magazynu pod linkiem: 

Moje Mieszkanie

Zaczarowana Podróż / Magical Journey 2004

Film dokumentalny poruszający problemy małego szczęścia, które nie zawsze jest zauważane przez osoby zdrowe. Przedstawiamy niesamowitą podróż do świata marzeń uczestników warsztatu terapii zajęciowej. Renata Gołaszewska-Adamczyk stworzyła niezwykłe kreacje charakteryzatorskie…zobaczcie sami. Film zauważony przez jury Międzynarodowego festiwalu Jutro Filmu 2004. Realizacja: Grzegorz Adamczyk, Artur Kutyłowski

 

 

Intensywnie Kreatywna – www – czerwiec 2014

„Te lalki to dzieła sztuki, obok których nie tylko dziecko nie przejdzie obojętnie.(…) W tych lalkach zadziwia mnie wszystko. Po pierwsze przepięknie namalowane twarze – ludzkie, ale takie bajkowe. Po drugie – jakżeby inaczej – mistrzostwo przygotowania ubranek, w tym tych dzierganych….”

RGAdolls - Renata Gołaszewska-Adamczyk - OOAK dolls

MEDIA / PRESSadmin