Wystawa Plenerowa u Bolesława Gasińskiego – Laski 18.06.2017

W niezwykle klimatycznym ogrodzie, gdzie sztuka jest wszechobecna. W ogrodzie, w którym dzieła sztuki wyglądają zza altanki, zza drzew, ze schodów, z domu i starej szopy.  Gdzie ludzie karmią się poezją i miłym towarzystwem…. Tu rozgościły się moje lalki. Gospodarz – artysta malarz Bolesław Gasiński * zadbał o ich samopoczucie i sprawił, że czuły się u niego jak w domu.

W Bolka ogrodzie były także prace: gospodarza Bolesława Gasińskiego, gobeliny Barbara Falkowska, plakat Mieczysław Wasilewski, fotografie Marek Dagnan i Aleksandra Rogalska. Spiewała Karolina Pychota, na gitarze grał Tomasz Leś.

Zdjęcia: Grzegorz Adamczyk (Trzykropki)

Bolesław Gasiński (ur. 1935)  studiował malarstwo i grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1961 – 1966 między innymi u profesorów S. Szczepańskiego i E. Eibischa. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1966 roku. Uprawia malarstwo skojarzeniowe. Miał liczne wystawy indywidualne w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie i w Bibliotece Narodowej.

Wystawa Plenerowa u Bolesława Gasińskiego - Laski 18.06.2017admin
  • 1
  • 2.9 K