Wystawa fotografii Włodka Pawłowa pt. Lalki 13-27 października 2018

13 października 2018 r Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie odbył się w ramach festiwalu „Lalka też Człowiek 2018”, wernisaż pt. „Lalki” Włodka Pawłowa.
Z Włodkiem poznaliśmy się w 2015 r  w Konstancińskim Domu Kultury podczas wystawy moich lalek. Pamiętam, że wchodził do sali kilkukrotnie, by się im przyglądać. Później zadzwonił z pomysłem projektu fotograficznego. Włodek ponad dwa lata fotografował moje lalki. Zachwycało mnie jego podejście do pracy i niebywała wytrwałość. Lubiłam jak przyjeżdżał po lalkę ze skrupulatnie napisanym scenariuszem, aby ją zabrać na sesję. Traktował je z niebywałą czułością i troską. Jak żywą istotę. Takie też wybrał dla moich lalek tematy. Porusza problemy społeczne, emocjonalne, przejmuje się światem, wzrusza się, żartuje.
Lalki w obiektywie Włodka nabrały nowego życia, odbyły swoją przygodę. Dziś z wielkim wzruszeniem czekam na otwarcie wystawy. Na zdjęciach bowiem są nie tylko moje lalki, ale też moje dzieci, które urosły i zmieniły się nieco w ciągu tego czasu. Babcia, która mimo wieku ciągle się uśmiecha. Kuzynka, która wydoroślała i stała się kobietą. Dzisiejszy wernisaż to będzie dla mnie miejsce spotkań nie tylko z ludźmi, przyjaciółmi, znajomymi, ale także miejsce spotkań ze wspomnieniami. Wiele lalek utrwalonych na zdjęciach już ze mną nie mieszka. Odnalazły swoje domy daleko stąd. Z nimi również się dzisiaj chętnie spotkam.
Bardzo dziękuję Włodkowi za ten projekt, za piękne i wzruszające fotografie oraz za sposób patrzenia na świat. 

Wystawa: 13-27 października 2018

Kuratorem wystawy jest Marcin Kokoszko z Centrum Promocji Kultury.

Swoją obecnością na otwarciu wystawy zaszczycili między innymi tacy mistrzowie fotografii jak Tadeusz Rolke, czy Chris Niedenthal.

 

Wystawa fotografii Włodka Pawłowa pt. Lalki 13-27 października 2018admin
  • 0
  • 2.8 K