Teatr lalek ARLEKIN / „Lalki naprawdę” / wystawa indywidualna/ styczeń – marzec 2016 / Łódź

Wystawa w teatrze lalek ARLEKIN w Łodzi / „Lalki naprawdę” styczeń – marzec 2016

III Laboratorium Artystyczne „Fokus na… RENATĘ!” związane było z pracami Renaty Gołaszewskiej-Adamczyk. Jej przepiękne lalki artystyczne w Galerii A Akwarium na górnym foyer teatru Arlekin można podziwiać jeszcze do końca marca 2016 r.

Laboratorium artystyczne dla prawie dorosłych, czyli dla dojrzałej grupy młodzieży z Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Zgierzu z Oddziałami Dwujęzycznymi składało się z dwóch części. W pierwszej odbyło się dokładne omówienie wystawy lalek artystycznych oraz rozmowa o gatunkach lalek i ich rolach w życiu człowieka. W drugiej części – praktycznej – uczestnicy z otrzymanych materiałów (dostępnych dzięki mecenasom: Wamatex, Lenora, Dywilan) dzianiny, pasmanterii i włóczki wykonali pod plastycznym okiem dr Joanny Hrk własne lalki-motanki. Na rozgrzewkę wszyscy wykonali króliczki na palec, a potem rozbuchane artystycznie lalki.

Laboratorium miało formę konkursu, zakończyło się wręczeniem nagród twórcom najpiękniejszych lalek. Jury miało wyjątkowo trudny wybór, bo w warsztatach brała udział młodzież z klasy o profilu artystycznym. Ale udało się wyłonić zwycięzców: I miejsce Karolina Szymczak za lalkę „Baletnica”, II miejsce Weronika Lisik „Kopciuszek”, III miejsce Ola Ostrowska „Śnieżka” i Daria Kowalczyk „Syrenka”, wyróżnienie: Dominika Sztyler „Robert”. Na wyjątkową uwagę zasłużyły również: Weronika Żabińska „Golum”, Vanessa Gaiger „Kwiaciarka”.

foto: Teatr Arlekin (zdjęca Arlekin1-Arlekin10)

http://www.teatrarlekin.pl/galeria/artysci/271-renata-golaszewska-adamczyk

https://www.radiolodz.pl/posts/21721-lalki-inspirowane-dziecmi-prezentuje-renata-golaszewska-adamczyk

http://www.gim2.miasto.zgierz.pl/?p=4876

Teatr lalek ARLEKIN / "Lalki naprawdę" / wystawa indywidualna/ styczeń - marzec 2016 / Łódźadmin
  • 0
  • 2.7 K